Weekend local cricket fixtures August 26-27

WEEKEND CRICKET FIXTURES

DAVANTI TYRES NORTH STAFFORDSHIRE AND SOUTH CHESHIRE LEAGUE

 

Saturday, August 26

Premier Division (12.30pm): Ashcombe Park v Longton; Betley v Porthill Park; Hem Heath v Audley; Leek v Whitmore; Meakins v Checkley; Stone v Burslem.

Division One (12.30pm): Blythe v Newcastle & Hartshill; Cheadle v Moddershall Oulrton; Eccleshall v Knypersley; Elworth v Sandyford; Little Stoke v Silverdale; Wood Lane v Caverswall.

Division Two (12.30pm): Alsager v Leycett; Kidsgrove v Bignall End; Meir Heath v Barlaston; Porthill Park 2nds v Rode Park & Lawton; Stafford v Weston; Woore v Meakins 2nds.

Division Three (12.30pm): Barlaston 2nds v Hem Heath 2nds; Crewe v Stone SP 2nds; Hanford v Little Stoke 2nds; Moddershall Oulton 2nds v Bagnall Norton; Norton in Hales v Endon; Silverdale 2nds v Oakamoor.

Division Four (1pm): Audley 2nds v Meir Heath 2nds; Bignall End 2nds v Wedgwood; Checkley 2nds v Stone SP 3rds; Knypersley 2nds v Sandbach; Moddershall Oulton 3rds v Stafford 2nds; Newcastle & Hartshill 2nds v Onneley & Maer; Sandon v Hem Heath 3rds.

Division Five (1pm); Bagnall Norton 2nds v Wood Lane 2nds; Burslem 2nds v Eccleshall 2nds; Longton 2nds v Cheadle 2nds; Meakins 3rds v Blythe 2nds; Weston 2nds v Kidsgrove 2nds; Whitmore 2nds v Elworth 2nds.

Division Six (1pm): Caverswall 2nds v Moddershall Oulton 4ths; Endon 2nds v Ashcombe Park 2nds; Hem Heath 4ths v Leek 2nds; Leycett 2nds v Alsager 2nds; Sandyford 2nds v Porthill Park 3rds; Wedgwood 2nds v Moddershall Oulton 5ths.

Division Seven (1pm): Moddershall Oulton 6ths v Meakins Development XI; Oakamoor 2nds v Norton in Hales 2nds; Rode Park & Lawton 2nds v Betley 2nds; Sandbach 2nds v Woore 2nds; Stafford 3rds v Hanford 2nds; Stone SP 4ths v Crewe 2nds.

Division Eight (1pm): Newcastle & Hartshill 4ths v Newcastle & Hartshill 3rds; Onneley & Maer 2nds v Oakamoor 3rds; Porthill Park 4ths v Church Eaton 2nds; Sandbach 3rds v Checkley 3rds; Stafford Academy v Leigh.

Sunday, August 27

STONE AND DISTRICT LEAGUE

Premier Division (2.30pm): Alsager v Hanford; Ashcombe Park v Meakins; Hem Heath v Meir Heath; Knyperlsey v Sport Asia; Little Stoke A v Little Stoke B

Section A (2.30pm): Barlaston v Newcastle & Hartshill; Burslem v Porthill Park; Cheadle v Leycett 3rds; Checkley v Endon; Silverdale v Sandyford.

Section B North (2.30pm): Bignall End v Betchton; Kidsgrove v Rode Park & Lawton; Leycett 4ths v Bagnall Norton 4ths; Scott Hay v Audley; Weston v Betley.

Section B South (2.30pm): Bagnall Norton 3rds v Audlem; Leek v Caverswall; Longton v Eccleshall; Moddershall Phoenix v Wedgwood; Whitmore v Stone.