Sunday Sport: Local football results round-up

WEST MIDLANDS REGIONAL WOMEN’S LEAGUE

Division North: Leek Town 7, Billbrook 1.

Leek go top of the league one point clear of Sutton Coldfield.

POTTERIES AND DISTRICT SUNDAY LEAGUE

Premier League: Loggerheads v Adderley Green postponed.

League One: Cheadle United 1, Fulford United 2; FC Clayton v Silverdale Athletic postponed; Grange Park Rangers 1, Greenhoff’s 3.

League Cup second round: Chesterton AFC 2, Butchers Arms 5; Sneyd 4, Moorcroft United 1.

Subsidiary Cup first round: Windmill Werrington 2, Cheadle Town 3.

STAFFORDSHIRE FA SUNDAY CHALLENGE CUP

Quarter-final: AFC Moorlands 2, Bignall End 4.

Third round: AFC Trent Tavern 2, White Hart VPR 0.

STAFFORDSHIRE FA KIMBERLEY TROPHY

Second round: Stone Town v Social Services postponed.

COORS SUNDAY LEAGUE

Premier Division: Chesterton YC v Chell Heath Knave.

Premier Division B: AFC Jester 4, Mow Cop 7.

Division One: Biddulph FC 3, Swan Burslem 3; Silverdale Vine 4.

Division Three: Clough FC v Hollybush Brown Edge, FC Euro v AFC Black Lion postponed.

Division Four: Global Vision v Fenpark postponed; Park Knights 3, Castle Mona 3.

Bill Slater League Cup

Fourth round: Ossma Blurton 2, Sneyd Green Bar 1.

Tatters Trophy

Second round: Cheshire Cheese 7, Loggerheads 0.

Premier Division Cup

First round: Milton United v Sutherland Arms postponed.

Division One Cup

Quarter-final: Brown Edge 2, AFC Fenton 5; White Horse 1, Coach & Horses 7.

Division Two Cup

First round: Railway Inn 3, Plaza 3 (3-3 aet, Railway Inn win 3-1 pens); Newcastle Athletic v Shamblers postponed.

Quarter-finals: AFC Northwood 9, Ashbank 3; New Penny 3, Jolly Carter 1.

Division Three Cup

First round: Bradwell WC 0, Milton Ashwood 4.

Quarter-final: Congress Town 2, AFC Furlong 1.

Division Four Cup

First round: AFC Wulstan 3, Chiltons 2; Lymedale Athletic v Global Vision.

First round: Bradwell WMC 0, Milton United Ashwood 4.

Quarter-final: Stoke Town 1, Roaring Meg 3.

STAFFS FA SUNDAY CHALLENGE CUP

Third round: White Hart VPR 0, Trent Tavern 2.

Quarter-final: Colliers Arms 0, Potters Bar 7.

STAFFS FA SAM KIMBERLEY TROPHY (NORTH)

Second round: Prince of Wales 4, Regent FC 1.

NORTH STAFFS YOUTH LEAGUE

U16 North: Leek Town Stags 7, Abbey Hulton United 0.

U16 South: Biddulph Town 1, Kidsgrove Athletic 1; Blythe Bridge Lions 2, Westlands United 0; Milton United United Crusaders 1, Bear Town 4; Waterhouses Warriors 4, Bradwell Bombers 2.

U17: Blythe Bridge 0, Vale Juniors 5; Butt Lane White Star 2, Ball Haye Green 2; Endon FC 4, Biddulph United 3; Kidsgrove Athletic 4, Abbey Hulton 3.