Sunday league football results and fixtures

Results:-

Sunday, September 23

West Midlands Regional Women’s League

Division North: AFC Telford United 8, Florence 0; LEEK TOWN v Shrewsbury Town (home walkover); Sandwell 6, Wyrley 2; Stoke City Development 1, Shifnal Town 0.

Fixtures:-

Sunday, September 30

Division North: AFC Telford United v Port Vale; Florence v LEEK TOWN; Sandwell v Stoke City Development; Wyrley v Shrewsbury Town.

Coors League

Premier Division: Cuckoo Albion 3, Brown Edge 0; Potters Bar 0, Chell Heath Knave 2.

Division One: Canal Tavern 2, Cheshire Cheese 4; New Penny 1, Wellington FC 2; AFC Black Lion 6, Derby Athletic Res 1.

Division Two: AC Hollybush 2, Ball Green WMC 8; Anchor Athletic 4, AFC Furlong 2; Locomotive FC 2, AFC Northwood 5; Ossma Blurton 2, Marquis of Granby 3; Sea Lion 3, Plaza 2.

Division Three: AFC Wulstan 5, Roaring Meg 3; Congress Town 3, Kidsgrove FC 0; Global Vision 2, Ashbank 1; Moorlands Athletic 3, Redgate Clayton U21s 3; Railway Inn 3, Wolstanton HS 1.

Division Four: Birches Head 1, FC Gardeners 9; Bradwell FC 3, Bucknall C&BC 0; Castle Mona 2, Stoke Town 3; Halmerend 3, Trent Tavern AFC 2; Park Inn Knights 1, Ye Olde Manor Inne 9.

Staffs FA Sunday Challenge Cup first round: Barley Mow 1, Ridgware Oak 2; Beltey 4, Coach & Horses 1; Brereton Town 2, Sneyd Green 0; Knave FC 5, Swan Burslem 1; Newcastle Athletic 0, Shamblers 5; White Hart PVR 2, Brereton Lion 0.

Fixtures:-

Sunday, September 30

Premier Division: AFC Mow Cop v Sneyd Green; Brown Edge v Potters Bar; Shamblers v Chell Heath Knave; White Hart PVR v Cuckoo Albion.

Division One: Derby Athletic Res v Canal Tavern.

Bill Slater League Cup first round: AFC Furlong v Ossma Blurton; AFC Hollybush v Roaring Meg; AFC Northwood v Lymedale Athletic; Ball Green WMC v Ashbank; Barley Mow v AFC Wulstan; Bucknall C&BC v The Kiln; Castle Mona v AFC Black Lion; Cheshire Cheese v Global Vision; Jolly Carter v FC Gardeners; Knutton Community v New Penny; Locomotive v Newcastle Athletic; Marquis of Granby v Birches Head; Plaza v Halmerend; Redgate Clayton U21s v Park Inn Knights; Sea Lion v Bradwell FC; Trent Tavern AFC v Coach & Horses; Wolstanton HS v Wellington FC; Ye Olde Manor Inne v Moorlands Athletic.

Potteries and District League

Premier League: Loggerheads 0, Sneyd 4; Staffordshire Knot 5, Butchers Arms 0; The Plough Bignall End 2, Adderley Green 2.

Division One: Chesterton AFC 7, Cheadle Town 0;.

PDSL/CT Division Two: AFC Click 0, Social Services 6; Fulford United 2, Moorcroft United 5; Holditch United 2, Keele University 5; Red Lion Hartshill 2, Black Cock 5; Windmill Werrington 3, Holditch Club 2016 1.

Fixtures:-

Friday, September 28

Veterans League: Newcastle Athletic v Silverdale; Hanley Town v Tean.

Sunday, September 30

Premier League: AFC Trent Tavern v Loggerheads; Butchers Arms v Sneyd; The Plough Bignall End v Staffordshire Knot.

Division One: AFC Moorlands v Chesterton Grange YC; Cheadle Town v Silverdale Athletic; Knave FC v Chesterton AFC.

Division Two: Holditch Club v AFC Click; Keele University v Black Cock; Moorcroft United v Holditch United; Social Services v Fulford United; Windmill Werrington v Red Lion Hartshill.