Weekend local cricket league fixtures (Sept 8-9)

WEEKEND LOCAL CRICKET FIXTURES (September 8 – 9)

Saturday, September 8

North Staffordshire and South Cheshire League

Premier Division (12 noon): Ashcombe Park v Elworth; Checkley v Leek; Longton v Porthill Park; Meakins v Blythe; Stone SP v hem Heath; Whitmore v Burslem.

Division One (12 noon): Betley v Audley; Caverswall v Wood Lane; Cheadle v Knypersley; Little Stoke v Weston; Moddershall & Oulton v Eccleshall; Newcastle & Hartshill v Barlaston.

Division Two (12 noon): Lycett v Bagnall Norton; Meir Heath v Meakins 2nds; Norton in Hales v Alsager; Porthill Park 2nds v Woore; Silverdale v Bignall End; Stafford v Sandyford.

Division Three (12.30pm): Crewe v Silverdale 2nds; Endon v Oakamoor; Hanford v Sandbach; Hem Heath 2nds v Stone SP 2nds; Moddershall & Oulton 2nds v Checkley 2nds; Rode Park & Lawton v Kidsgrove.

Division Four (12.30pm): Audley 2nds v Newcastle & Hartshill 2nds; Barlaston 2nds v Moddershall & Oulton 3rds; Bignall End 2nds v Meir Heath 2nds; Eccleshall 2nds v Cheadle 2nds; Knypersley 2nds v Little Stoke 2nds; Sandon v Hem Heath 3rds; Wedgwood v Stone SP 3rds.

Division Five (1pm)): Alsager 2nds v Onneley & Maer; Blythe 2nds v Weston 2nds; Burslem 2nds v Whitmore 2nds; Elworth 2nds v Meakins 3rds; Leek 2nds v Stafford 2nds; Wood Lane 2nds v Longton 2nds.

Division Six (1pm): Bagnall Norton 2nds v Leycett 2nds; Hem Heath 4ths v Caverswall 2nds; Kidsgrove 2nds v Betley 2nds; Porthill Park 3rds v Moddershall & Oulton 4ths; Sandyford 2nds v Moddershall & Oulton 5ths; Woore 2nds v Ashcombe Park 2nds.

Division Seven (1pm): Leigh v Rode Park & Lawton 2nds; Moddershall & Oulton 6ths v Norton in Hales 2nds; Newcastle & Hartshill 3rds v Stafford 3rds; Oakamoor 2nds v Endon 2nds; Sandbach 2nds v Hanford 2nds; Stone SP 4ths v Wedgwood 2nds.

Division Eight (1pm): Checkley 3rds v Church Eaton 2nds; Church Eaton v Audley 3rds; Meakins Development v Oakamoor 3rds; Onneley & Maer 2nds v Porthill Park 4ths; Sandbach 3rds v Crewe 2nds; Stafford Academy v Newcastle & Hartshill 4ths.

Derbyshire County League

Division Five South (1pm): Alrewas 2nds v Rolleston 3rds; Breadsall 2nds v Alvaston & Boulton 3rds; Burton v Sandiacre Town 3rds; Derby Congregational 2nds v Rolls Royce Leisure Derby 2nds; Lullington Park 2nds v Hartshorne; Uttoxeter v Spondon 3rds.

Division Eight South (1pm): Mickleover 2nds v Quarndon 4ths.

Sunday, September 9

North Staffordshire and South Cheshire League

Division Five (1pm): Blythe 2nds v Elworth 2nds.